pdf version
III EUROPEJSKI FESTIWAL SZTUKI OSÓB NIESŁYSZĄCYCH
Łódź, 9-12 września 2009
PROGRAM


Termin Godzina Co Kto Gdzie
9 września, środa
TEATR
9.00 – 10.00 Prelekcja
"Kilka słów o fotografii studyjnej"
Grzegorz Ślemp (Łódź) Łódzki Dom Kultury
sala 313
10.15 – 11.45 Prelekcja
"TEATR – twórcze doświadczenie w edukacji i terapii"
- prezentacja wybranych projektów Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Teatr Grodzki"
Maria Schejbal, Krzysztof Kotyniewicz (Bielsko-Biała) Łódzki Dom Kultury
sala 313
12.00 – 15.00 WARSZTATY TEATRALNE Adam Sajnuk (Teatr Konsekwentny, Warszawa) Łódzki Dom Kultury
sala 323
16.00 – 17.30
(zbiórka: 15.00)
PARADA
otwierająca III EFSON
obowiązkowo: biało-niebieskie stroje/ gadżety
jeśli masz rower to koniecznie na nim przyjedź !
Eternity Group (Łódź) i wszyscy zainteresowani Plac Wolności
17.30 – 18.30 Happening "Stacja przemijania" Łódzka Scena Pantomimy (Łódź) Plac J. Piłsudskiego
(przed Łódzkim Domem Kultury)
18.30 – 18.45 Oficjalne otwarcie
III EFSON
Prezes PZG O/Łódzkiego
Stanisław Mizerski
Łódzki Dom Kultury, Duże Kino
19.00 – 19.15 występ "Alfa i Omega" Teatr-Deaf-Poland (Wrocław) Łódzki Dom Kultury, Duże Kino
19.00 – 19.15 występy teatralne "Mały Książe", "Złota Rybka" Teatr Cicho-sza (Lubliniec) Łódzki Dom Kultury, Sala 323
19.30 – 20.00 występy teatralne "Uzależnienie", "Mnich", "Etykieta" Nepanto, Czech, PSN PRAHA (Pražský spolek neslyšících)(Praga, Czechy) Łódzki Dom Kultury, Duże Kino
19.30 – 19.45 występ pt.: "Świat ciszą malowany" Grupa Surdus (Warszawa) Łódzki Dom Kultury, Sala 323
20.15 – 20.45 występ "Bal na strychu" Teatr-Deaf-Poland (Wrocław) Łódzki Dom Kultury, Duże Kino
20.00 – 20.50 występ teatru gościnnego
pt.: "Rękodzieło Artystyczne"
Teatr Figur(Kraków) Łódzki Dom Kultury, Sala 323
21.00 – 21.50 występ teatralny
pt.: "Pięć tygodni w balonie", "Kawaler", "Kołysanka", "Frankenstein"
DIVADLO NESLYSIM (Brno, Czechy) Łódzki Dom Kultury, Duże Kino
10 września, czwartek
MALARSTWO
FOTOGRAFIA
KOMIKS
9.00 – 10.30 Prelekcja
"Głucha Noc z Krakowa – czy na pewno głucha?"
Joanna Warchał (Kraków) Łódzki Dom Kultury
sala 313
10.45 – 11.15 Prelekcja
"Co znaczy być Głuchym rodzicem? Na podstawie badań własnych"
Marek Śmietana (Warszawa) Łódzki Dom Kultury
sala 313
11.00 Malarstwo – wystawa zbiorowa S. Stankiewicz oraz A. Kołodziejczak Łódzki Dom Kultury
sala 313
14.00 – 17.00 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE Grzegorz Ślemp (Łódź) Pasaż Rubinsteina
16.00 Plener malarski Magdalena Miskiewicz, Bogdan Nikadon, Maria Pawlak, Renata Rosiek CH Manufaktura, w ogródku restauracji "Holly Łódź" oraz "Fever"
16.30 - wernisaż Komiks – wystawa indywidualna Justyna Kieruzalska (Lublin) Galeria Carte Blanche, Al. Piłsudskiego 9 (vis a vis Galerii Łódzkiej)
17.00 - wernisaż Fotografia – wystawa indywidualna Katarzyna Szafran (Włocławek) Galeria Carte Blanche, Al. Piłsudskiego 9 (vis a vis Galerii Łódzkiej)
17.30 - wernisaż Fotografia – wystawa indywidualna Filip Springer (Poznań) Galeria Carte Blanche, Al. Piłsudskiego 9 (vis a vis Galerii Łódzkiej)
Cały dzień Malarstwo – wystawa zbiorowa (prace nadesłane przez niesłyszących artystów oraz powstałe podczas tegorocznego warsztatu malarskiego „Malarstwo w Terapii” w Bieszczadach D. Giergun, R. Rosiek, A. Polok, J. Starczyńska, B. Podstawa-Ćwierz, B. Nikadon, K. Kłosińska, M. Miśkiewicz Łódzki Dom Kultury, Hol dużego kina
Cały dzień Fotografia – wystawa indywidualna Grzegorz Ślemp (Łódź) Pasaż Rubinsteina
Cały dzień Fotografia – wystawa indywidualna Bogdan Nikadon (Radków) CH Manufaktura
Cały dzień Fotografia – wystawa indywidualna Agnieszka Kołodziejczak (Łódź) CH Manufaktura
Cały dzień Fotografia – wystawa poprojektowa "Ś-migaj z kulturą" Fundacja "Leonardo" (Kraków) Park Sienkiewicza
Cały dzień Rzeźba – wystawa indywidualna Jan Szymański (Kutno) Park Sienkiewicza
Caly dzień Komiks – wystawa indywidualna Małgorzata Szok-Ciechacka (Brodnica) CH Manufaktura
11 września, piątek
TANIEC
FILM
9.00 - 9.40 Prelekcja
"Jak zrozumieć sztukę głuchych?"
Agnieszka Kołodziejczak (Łódź) Łódzki Dom Kultury
sala 313
10.00 – 11.00 Prelekcja
"Dziecko z wadą słuchu w świecie muzyki"
Małgorzata Zaborniak-Sobczak (Rzeszów)
14.00 – 15.30 Warsztaty taneczne cha cha i rock & roll Rafał Lustig (Rudnik nad Sanem) Łódzki Dom Kultury
sala 323
16.00 – 17.15 Warsztaty taneczne Taniec disco Agnieszka Zając (Kraków)
16.00 – 17.15
17.30 – 18.15
2 pokazy serialu "Zobaczyć ciszę" (5 odcinków) Reżyser: Marek Brodzki Łódzki Dom Kultury
sala 232
16.00 – 17.30 Pokaz taneczny "Pomnik" (musical) Arkadiusz Bazak (Kraków) Łódzki Dom Kultury
Sala 6
Występ bębniarski Grupa Surdus (Warszawa)
Pokaz taneczny Damian Piasek (Radom)
Pokaz taneczny "Miłość" Arkadiusz Bazak (Kraków)
18.00 – 19.30 Pokaz mody i wizażu Katarzyna Szafran (Włocławek), Agnieszka Nowakowska (Łódź), Cztery Pory Roku (Łódź), Eternity Group (Łódź) Przejście podziemne na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Piotrkowskiej
18.30 – 20.30 Projekcje filmów Stara zajezdnia tramwajowa (Park Staromiejski)
20.30 Projekcja filmów opowiadających o życiu osób niesłyszących CH Manufaktura
12 września, sobota
PODSUMOWANIE i ZAKOŃCZENIE III EFSON
9.00 – 10.00 Prelekcja
"Po co nam design? A co to jest estetyka w sztuce?"”"
Justyna Kieruzalska (Lublin) Łódzki Dom Kultury
sala 313
10.15 – 11.45 Prelekcja
"Kilka słów o Letniej Szkole PJM w Krakowie 2009"
Anna Ruszkowska (Warszawa)
16.00 – 17.00 Spektakl "Dwa oblicza" Teatr-3 (Szczecin) Łódzki Dom Kultury sala 6
16.00 - Wystawa prac pokonkursowych (fotografia, plastyka) x Klub Luka-Czuszka, ul. Zgierska 26
17.30 – 18.30 Spektakl pt. "Był czas bez słów" Łódzka Scena Pantomimy (Łódź) Klub Luka-Czuszka, ul. Zgierska 26
19.00 Ogłoszenie wyników konkursów: Plastycznego, teatralnego i fotograficznego x
19.30 Występ teatralny zwycięskiej grupy x
20.00 Podsumowanie i zamknięcie III EFSON DiscoDeaf* x

*na DiscoDeaf obowiązują bilety. Bezpłatne bilety na imprezę można odebrać osobiście u Damiana Rzeźniczaka w PZG w Łodzi, pokój numer 13, lub wysyłając e-mail na adres: discodeaf@tlen.pl